مطب دکتر رئیسی
آدرس کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی(مطب دکتر رئیسی): تهران، خ. شریعتی روبروی پارک شریعتی(کوروش). نبش کوچه پیروز. ساختمان شریعتی. طبقه اول واحد 10 تلفن 22882831 مرکز نوار عصب و عضله 22882831 و 09198045447
کلینیک توانبخشی فلج صورت
راه اندازی کلینیک تخصصی فلج صورت تهران، خ. شریعتی روبروی پارک شریعتی(کوروش). نبش کوچه پیروز. ساختمان شریعتی. طبقه اول واحد 10 تلفن 22882831
کلینیک توانبخشی یبوست مزمن و بی اختیاری ادراری
کلینیک تخصصی درمانهای غیر جراحی یبوست مزمن و بی اختیاری ادراری توسط کادر خانم و آقا 22893429-09198045447
 
کفش کودکان


کفش کودکان
کفشهای کودکان معمولا گرانقیمت است و بسیاری از شرکتهای فروشنده کفش تبلیغات زیادی برای فروش کفشهای کودکان می کنند باید به چند نکته در این زمینه اشاره کرد.تحقیقات مزیتی زیادی برای کفشهای گران قیمت کودکان نسبت به کفشهای معمولی نشان نداده اند.کفشهایی با طراحی های خاص با فشار بر پا می توانند مشکل ساز باشند بنابر این فقط با دستور پزشک استفاده شوند.

در کودکان سعی بر این است که هرچه کمتر از کفش طبی و بریس استفاده شود زیرا علاوه بر عوارض باعث اشکال روحی در کودک می شود. این عوارض شامل اشکال در تصور فرد از بدن خود، احساس متفاوت بودن و بیمار بودن و کاهش اعتماد به نفس در بزرگسالی است. بنابر این حتی در مواردی که بریس باید داخل کفش قرار گیرد توصیه می کنیم کفش مورد علاقه کودک تهیه شود.
 

اما عملا گاهی نه برای درمان کودک بلکه برای درمان وسواس پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادربزرگ ناگزیر به تجویز کفش می شویم! در تحقیقی بر روی بالغینی که در کودکی کفش طبی داشتند، بخوبی به یاد می آوردند که در کودکی فعالیتشان محدود شده و توسط همکلاسیهایشان اذیت می شدند. این افراد تجربه منفی از پوشیدن کفش طبی داشتند.عوارض کفش یا بریس نامناسب شامل ضعیف شدن عضلات پا، اختلال رشد و اشکال در تحرک کودک می شود.

برخی از متخصصین طب فیزیکی و ارتوپدی معتقدند که بهترین رشد پا در حالتی است که پا بدون کفش باشد و کفش تنها برای پیشگیری از آسیب پا ، آلودگی و عفونت به کار رود.

برچسب‌ها: کفش طبی, کودکان, طب فیزیکی, کلینیک پا
 

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

درمانهای طب فیزیکی در درد مزمن مقعد
صفحه اصلي
بیوگرافی
طب ورزش
نوار عصب و عضله
بیماریهای عضلانی اسکلتی و اعصاب محیطی
طب سالمندان
ارتوز، پروتز، کفش و وسایل کمکی
مطالب تخصصی و فوق تخصصی
بیماریهای مغز و نخاع
درد
توانخبشی پس از شکستگی
توانبخشی کودکان
توانبخشی دیابت
سوالات پزشکی كاربران
پيام هاي كاربران
گالري عكس
سايت هاي مرتبط
ENGLISH
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences